Szukaj
Close this search box.

Pierś z kurczaka nadziewana suszonymi pomidorami i kozim serem

Pierś z kurczaka nadziewana suszonymi pomidorami i kozim serem. Po cichu. Po wielkiemu cichu. Idu sobie ku miastu na zwiadu. I idu i patrzu. To fragment piosenki śpiewanej przez Turnaua, ale świetnie oddającej moje podchody do Królisia (doświadczalnego) w momencie, kiedy Konefka ma ochotę na mięsko.
 
Konefka miała przeokropniaste parcie na danie mięsne, a jak Cię takie parcie dopadnie to trza zrobić mięso na obiad i nie ma że boli. W tym przypadku boli Królika (doświadczalnego). Cierpi wtedy okrutnie, ale mus to mus a z musem się nie dyskutuje. Czasami człowiek musi inaczej się udusi uuuu. To fragment piosenki Stuhra.
Kurna coś śpiewająco nam się przy mięsie zrobiło. Piersi wyzwalają jak widać mocne emocje. Co prawda w tym przypadku tylko kurze, ale pierś jest pierś a one potrafią odebrać ludziowi rozum.
 
Tu mamy nadziane suszonymi pomidorami i kozim serem. Jak macie na podorędziu Królisia (doświadczalnego) to bardzo ważna jest spora ilość dodatków. Jak już wrócicie ze zwiadów i Króliś będzie w nastroju głaskać, tulić, nie pytać lub “ić” precz siło nieczysta …czyli taki dzień jak codzień w nastrojach Królisia
w roli siły nieczystej Konefka, a jakże) to rzucacie talerzem na stół i uciekacie w popłochu do innego pokoju, barykadując za sobą drzwi.
 
W takich sytuacjach sprawdzają się dodatki. Jak Króliś mięska nie chce, to niech nie żre. Jego strata. Ma suszone pomidorki i kozi serek, który sobie może wydłubać z mięska plus w promocji zieleninę obok mięska, która go wyciszy. Kolor zielony to kolor nadziei. Pamiętajcie tylko, żeby tej zieleniny zrobić ze dwie miski, żeby Króliś miał sie czym zatkać. Najlepiej gdybyście tą zieleniną zarzucili całe mięsko, to wtedy jest szansa, ze Króliś nawet nie zauważy co pożera.

Pierś z kurczaka nadziewana suszonymi pomidorami i kozim serem

Składniki
  

  • 2 średniej wielkości piersi z kurczaka
  • 8 kawałków suszonych pomidorów z zalewy
  • 1 roladka koziego sera pokrojona w plasterki
  • 6 plastrów szynki parmeńskiej
  • sól
  • pieprz
  • zioła prowansalskie
  • zioła prowansalskie

Instrukcje
 

  • Pierś z kurczaka opłukać, przekroić na pół w poprzek. Mięso rozbić na cienkie kotlety. Mięso doprawić solą, pieprzem i ziołami prowansalskimi. Na wierzchu ułożyć pomidory i kozi ser. Zwinąć w roladkę. Owinąć szynka parmeńską. Ułożyć roladki na blaszce i piec około 30 minut w temperaturze 200 stopni.

 

Udostepnij :

Twitter
Telegram
WhatsApp

Więcej przepisów

Awokado

Jajko zapiekane w awokado

  English : Ingredients : 2 avocados 4 rashers of smoked back bacon 4 eggs salt and pepper METHOD Preheat your grill to maximum, then lay the bacon on the

Zobacz i subskrybuj nasz nowy kanał na YouTube